Czy warto zainwestować w wełniany sweter?

Nie każda wełna jest miękka i delikatna

Masz złe wspomnienia z gryzącymi swetrami? Zastanawiasz się nad zakupem wełnianego swetra, ale nie wiesz gdzie szukać takiego z dobrym składem? Czy może odstrasza Cie cena wyrobów z wełny? Razem przeanalizujemy korzyści i wady wełnianego swetra, abyś mogła zdecydować, czy jest tego wart.

Gryzący sweter
Zapomnij o tych wszystkich koszmarnych swetrach, które mama zakładała Ci do przedszkola. Całe ciało swędzi, a po 5 minutach w takim ubraniu można zarazić się do wełny na zawsze. Mamy na to radę: wełna merynosa, wełna alpaki, kaszmir. Delikatna, otulająca, przyjemna dla ciała, grzejąca. Poczujesz się w nich, jak w drugiej skórze.

Bitwa na skład
Akryl to nie wełna – akryl to plastik. Chcesz cały dzień chodzić owinięta plastikową reklamówką? No właśnie, tak myślałam. Podczas kolejnych zakupów koniecznie przeczytaj skład swetra, który chcesz kupić. Jeśli w składzie przeważa akryl, odłóż i uciekaj od niego jak najdalej. Przecież chcesz błyszczeć, a nie sypać iskrami od zelektryzowanego akrylu. Czapki, szaliki i swetry wykonane w 100% z wełny nie powodują elektryzowania się włosów, więc w końcu Twoja fryzura po zdjęciu czapki będzie w nienagannym stanie. Twoje zatoki Ci za to podziękują.

Jakość na lata
Wełniane ubrania wymagają nieco wysiłku podczas pielęgnacji, ale to nie jest trudne. Tutaj możesz sprawdzić nasze wskazówki jak dbać o wełniane ubrania. Stosując je, Twoje ubrania odpłacą Ci ponadczasowym wyglądem, oszczędnością pieniędzy i ciepłem. A o to przecież chodzi w wełnianym swetrze.

Wysoka cena
Odstrasza Cię wysoka cena za ubrania wykonane z wełny? Jednorazowo wydać wysoką kwotę na ubranie może być trudno, ale pomyśl, ile oszczędzisz pieniędzy i czasu. Kiedy kupisz jeden sweter, który będziesz nosić kilka lat, nie będziesz musiała co sezon wyruszać na poszukiwanie nowego swetra, co, umówmy się, nie jest ani szybkie, ani przyjemne. Myślę, że to rozwiązanie ucieszy i Ciebie, i planetę.

Zainwestuj w wełniany sweter
Kiedy już zdecydujesz się na kupno wełnianego swetra czy dodatków, poszukaj odpowiedniego miejsca, które tworzy ubrania z wełny pozyskiwanej w sposób etyczny. Niestety wiele marek reklamujących się “wysoką jakością” używania najtańszej dostępnej na rynku przędzy, nie sprawdzając jak jest pozyskiwana, w jakich warunkach żyją zwierzęta i czy farbowanie nie zagraża środowisku itp. Niech żadne zwierze nie ucierpi na Twojej przyjemności, w WEARWOOL to dla nas priorytet. Dbamy aby naszym wyrobom towarzyszyła dobra energia począwszy od pozyskania wełny od szczęśliwych zwierząt, po pełen pasji sposób tworzenia. Sprawdź naszą ofertę. Przygotowałyśmy dla Ciebie kilka propozycji swetrów. Mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie i poczujesz się  otulona czułością.

Daj znać w komentarzu, czy przekonałyśmy Cię do noszenia wełnianych ubrań.